Публікації

Показано дописи з 2018

Олімпіада з трудового навчання

Зображення
06 грудня 2018 року на базі Пійлівської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов другий етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, в якому взяли участь учні шкіл Вехнянської ОТГ. Пропонуємо переглянути інші фотоматеріали.

Презентації з креслення

Зображення
 За матеріалами вчителя креслення Івано-Франківського ПМЛ Чайковської-Озарук Ілони Василівни та її учнів. - Графічні зображення у житті людини; - Інтелектуальна гра; - Многогранники; - Папір; - Орігамі; - Геометричні тіла у природі та побуті; - Олівець; - Розгортки; - Спряження.

Паспорт шкільної майстерні

Зображення
Пропонуємо орієнтовний варіант   Паспорту шкільної майстерні (підібрано за матеріалами інтернет-видань) Акт-дозвіл на проведення занять в майстерні
Презентація "РОЗРІЗИ"
Зображення
16 жовтня 2018 року у Верхнянській ЗОШ І - ІІІ ступенів відбувся семінар  вчителів трудового навчання  та креслення.   Педагогам було запропоновано майстер-клас   “Технологія виготовлення кондитерських виробів ” , який провела Галій Л. Р.   Учасники семінару із задоволенням виконували роботу.
Цікаве креслення

Патріотичне виховання на уроках трудового навчання

Патріотичне виховання на уроках трудового навчання Тема: «Професійна абетка» Мета: виховувати патріотизм у учнів, бажання бути корисним для своєї батьківщини, повагу до людей будь якої професії Очікувані результати: учні уміють: - працювати у команді; - висловлювати свою думку, поважати думку інших; - замислюються над поняттями   «патріотизм», «патріот», роблять власні висновки. Основні поняття: «людина»,   «патріотизм», «патріот» «держава», «батьківщина» Інструкція: Учитель оголошує гру «Професійна абетка». Учні називають професії за алфавітом: А – архітектор, артист, акробат… Б – бухгалтер, бізнесмен… В – воїн, вихователь...   У – учитель, учений…     І так далі… Обговорення: При кінці переліку учитель здійснює діалог з учнями: -          А яка, на вашу думку, з перелічених професій найбільш патріотична? -          Воїн (одразу вигукують учн...
Зображення
Презентація на тему: "Продукти харчування, їх склад" Підготувала: вчитель трудового навчання Довговойнилівського НВК І-ІІІ ст. - Кузик Л.М. Скачати презентацію

Екологічна проблема. Пластик

Зображення
Мета: З’ясувати значення пластику в житті людини, знайти способи використання пластикової тари вдруге. Ознайомитись з історією виникнення пластику, із призначенням пластикових виробів. Знайти способи вторинного використання пластику. Звернути увагу на шкідливість забруднення пластиком. Розвивати природничу, інтелектуальну і творчу компетенцію, а також критичне і творче мислення. Вчити учнів комунікативним вмінням (співпраці з вчителем та однокласниками). Вдосконалювати навики роботи в команді (роботи у групах). Навчити давати друге життя пластику, створювати декоративні квіти. Формувати культуру мислення школярів. Виховувати акуратність у виконанні роботи, бережливе ставлення до оточуючого середовища. Виховувати толерантність до оточуючих, розвивати естетичні смаки.   Форма роботи: групова Тип уроку: інтегрований з проведенням практичних робіт (природознавство, трудове навчання) Обладнання: шматки пластику, речі з пластику (лінійка, іграшки, тощо), предмети, зроблен...

Дидактичні ігри на уроках трудового навчання

    «Третій зайвий» -   серед записаних на картках назв предметів знайти і вилучити один зайвий. Виделки, миски, ложки; Кілокалорії, енергія, дегустація; Їжа, харчування, кулінарія; Ополіскування, миття, вимикання. «Слідчий» - впізнати слово за описом. Техніка вишивання, що виконується прямими або косими стібками, однакової   або різної довжини, які щільно прилягають один до одного, утворюючи гладеньку поверхню вишивки. Про що йде мова?   (Гладь) "Чарівна скринька"

Фізкультхвилинки на уроці

         Одним із основних завдань держави у галузі освіти є турбота про здоров’я нації, виховання фізично загартованого підростаючого покоління. Особливо гостро це завдання постає сьогодні у зв’язку із зростанням гіподинамії школярів, зумовленої подальшою інтенсифікацією їх розумової праці, з одного боку, і зниженням рухової активності, з іншого (діти мало рухаються, менше грають в рухливі ігри через прив'язаність до телевізора і комп'ютера).          Згідно з ученням І. М.Сеченова про активний відпочинок, працездатність людини відновлюється значно швидше, якщо процес збудження переключається на інші центри кори головного мозку.

Виготовлення декоративного панно у техніці Кінусайга

Зображення
На уроках трудового навчання учні можуть вибирати технологію в якій будуть виконувати вироби.  9  клас організував пошукову діяльність і ознайомився з цікавою технікою «Кінусайга». Учні вирішили   створити декоративне панно в цій техніці.  Техніка кінусайга - один з найдавніших видів рукоділля, в основі якого лежить ідея виготовлення виробів з вторинної сировини. Діти були дуже зацікавлені.

Проект «Рамка для фото»

Зображення
Кузик Любов Михайлівна, вчитель трудового навчання Довговойнилівський НВК І-ІІІ ступенів Вирішили з учнями 7 класу прикрасити свої фото красивими рамочками. Було дуже багато пропозицій, але вирішили зробити в одному стилі. Діти дуже пишаються, що їм вдалося створити свій оригінальний виріб. Я думаю, що їм вдалося.
Зображення
Семінар вчителів трудового навчання. Завадківська ЗОШ І - ІІ ст.          Трудове виховання, – говорив В.Сухомлинський – це образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко та прекрасно. Вчитель, який має прагнення працювати творчо, розвиває здібності до творчої педагогічної діяльності, самовдосконалюється в цій діяльності, так необхідний сьогоднішній школі, яка на потребу нашого часу має готувати своїх випускників розвинутими творчими особистостями. Надихнути педагогів на творчу діяльність і підтримати своїх колег у їхніх творчих педагогічних пошуках було метою семінару для вчителів   з трудового навчання, який відбувся   на базі Завадківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів.

Ліс-це цілий світ, наповнений життям

Зображення
Кузик Любов Михайлівна, вчитель трудового навчання Довговойнилівський НВК І-ІІІ ступенів Ліс-наше багатство. Учні 8 та 9 класів Довговойнилівського НВК I-III ступенів Верхнянської сільської ради ОТГ 17 квітня разом із вчителями Л.М. Кузик та В.С. Калиним висаджували саджанці дуба та липи в Довговойнилівському лісництві в «12» квадраті на площі 1,5 га. Перш ніж розпочати роботу учнів тепло зустрів лісник Іван Сидорович Комарницький, який поділився з учнями інформацією про багатства нашого лісу, а саме: про дерева і трави, про птахів і комах, тваринний світ.
Зображення
Вітаємо ученицю 9 класу Мацьків Олю за зайняте ІІ місце у районній олімпіаді з обслуговуючої праці.( Назва роботи-Органайзер для рукоділля)
Зображення
Сьогодні 24 квітня відбулось засідання міжшкільного МО вчителів трудового навчання та креслення